Sklep internetowy korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Smaki Tradycji - kosze prezentowe, upominkowe - Opole

Tawerna Pod Kotwicą

Miody z Maciejowa Jest 7 produktów.

Miód to jeden z najcenniejszych produktów pochodzenia zwierzęcego, naturalny produkt wytwarzany przez pszczoły przez łączenie z własnymi specyficznymi substancjami nektaru roślin (miód nektarowy) lub wydzielin żywych części roślin oraz wydalin owadów ssących soki żywych części roślin (miód spadziowy). Miód jest przez pszczoły składowany, odparowywany i pozostawiony do dojrzewania w plastrach.
Barwa, smak, aromat i konsystencja miodu zależą od gatunku roślin, z którego pszczoły pobrały nektar lub spadź.
Miód jest produktem łatwo przyswajalnym. W jego skład wchodzą głównie węglowodany w tym cukry proste: glukoza i fruktoza. Inne cenne składniki to kwasy organiczne, białka – w tym głównie enzymy, biopierwiastki oraz w śladowej ilości witaminy. Miód ma silne działanie bakteriobójcze, wspomaga leczenie wielu chorób, głównie układu oddechowego, pokarmowego, moczowego dróg żółciowych i krążenia.
Regularne spożywanie miodu wzmacnia organizm, zwiększa odporność na choroby, poprawia samopoczucie , miód ma właściwości regeneracyjne, stosowany jest w stanach rekonwalescencji  i wyczerpania fizycznego i psychicznego.
Każdy gatunek miodu mający początkowo postać jednolitej, przejrzystej, gęstej cieczy po pewnym czasie zaczyna krystalizować – od tygodnia do kilkunastu tygodni – jest to naturalny proces świadczący o jego dojrzałości, stopniu zagęszczenia, a skrystalizowany miód przybiera dużo jaśniejszą barwę w porównaniu do miodu w postaci płynnej.

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów